Burkas stāsts

Kā radās Latvijā pirmais beziepakojuma preču veikals "Burka"?

Mēs dzīvojam daudz ātrākā tempā, nekā to darīja mūsu senči. Turklāt tam ir blaknes: bieži vien mēs skrienam un neredzam, ka graujam visu sev apkārt. Mēs esam laimīgi, ka dzīvojam tik tīrā valstī kā Latvija, līdz ar to daudzi no mums nemaz neaizdomājas par to, cik liela problēma patiesībā ir atkritumi. Tāpat daudzi uzskata, ka viņu individuālajam ieguldījumam nav lielas nozīmes, un gaida problēmas risinājumu no augšas.

Kā es izlēmu iet šo ceļu? Agrāk biju pieradusi skriet, bet, kad pieteicās bērniņš un dzīve sniedza iespēju apstāties, es beidzot sāku skatīties apkārt un iedziļināties tajā, kas man patiesi ir būtisks. Tā radās iekšēja nepieciešamība mainīt sevi un vēlāk arī ietekmēt pasauli sev apkārt – jo es ticu, ka mana rīcība un balss spēj ietekmēt pasauli, kaut daļu no tās. Rezultātā radās „Burka” - Latvijā pirmais beziepakojuma preču veikals.

“Burka” ir vieta, kur var iegādāties pārtiku bez iepakojuma (uz svara) tieši tev nepieciešamajā daudzumā un vēlamajā iepakojumā, kā arī videi draudzīgas lietas, kas palīdz dzīvot “zaļāk”. Tāpat cenšamies veicināt zaļo dzīvesveidu, realizējot pret atkritumiem vērstas iniciatīvas un sniedzot cilvēkiem iespēju bez maksas apmainīties ar tādiem resursiem kā burkas, trauki, sveču atlikumi, kastes utt. Par tām vairāk vari uzzināt sadaļā “Ņem un dod”.

Mēs esam par dzīvi, kas ir brīva no piesārņojuma, pret liekiem resursu un finanšu tēriņiem, dodot priekšroku ilgtspējīgai attīstībai, videi draudzīgam, ētiskam patēriņam un dzīvesveidam.

Vairāk par to, kā radās ideja par beziepakojuma preču veikalu, lasi mūsu blogā, rakstā "Kā radās Burka".

Marija, veikala "Burka" dibinātāja

Kā notiek iepirkšanas mūsu veikālā
Kr. Barona 59/61, Rīgā?


Kā notiek iepirkšanas mūsu veikālā Kr. Barona 59/61, Rīgā?


pērkot bez iepakojuma, tu:

pērkot bez iepakojuma, tu:Saudzē dabu, jo neradi atkritumusIetaupi naudu, jo iepakojuma izmaksas veido līdz pat 40% no preces vērtībasIegādājies tieši tik, cik Tev ir vajadzīgs šodien/konkrētai recepteiSaudzē dabu, jo neradi atkritumus
Ietaupi naudu, jo iepakojuma izmaksas veido līdz pat 40% no preces vērtības
Iegādājies tieši tik, cik Tev ir vajadzīgs šodien/konkrētai receptei