Ņem un dod

Burku maiņas plaukts

Esam secinājuši, ka ir cilvēki, kam mājās ir sakrājušās daudz nevajadzīgas burciņas, un ir cilvēki, kas labprāt tās paņemtu un izmantotu, vārot ievārījumus, marinējot gurķus vai vienkārši, lai glabātu pārtiku. Šim mērķim esam izveidojuši plauktu – burku maiņas punktu, kur ir iespējams apmainīties ar burciņām. Pieņemam jebkādu materiālu un izmēru burciņas – galvenais, lai tās ir tīras, vēlams ar vāciņiem un bez etiķetēm.

Trauki Laimes muzejam
un citiem

Veikals “Burka” sadarbībā ar Laimes muzeju vāc traukus. Ja tev ir nevajadzīgi/ieplīsuši trauki, nemet tos ārā, bet ziedo Laimes muzejam! Krāslavas nov. Indras pagastā kopš 2018.g. darbojas Latvijā vienīgais Laimes muzejs, kurā var uzzināt, kā veicināt laimes hormonu veidošanos organismā. Muzeja interaktīvajā ekspozīcijā var izvēlēties tev piemērotākos “Laimes ceļus”. Viens no šādiem ceļiem ir saistīts ar rituāliem un paražām, piem., ar trauku plēšanu uz laimi. Gribētāju piedalīties aktivitātē ir tik daudz, ka muzejā sāk pietrūkt šķīvju, bļodu un citu trauku… Tāpēc, ja tev ir trauki, kurus vairs nelieto, vai trauki ar defektu, nemet tos ārā, bet uzdāvini Laimes muzejam! Ja tev nav iespējas aizvest traukus uz Indru, vari atstāt tos pie mums, veikalā BURKA, Kr. Barona ielā 59/61, Rīgā.

Ieplīsušus traukus nododam Laimes muzejam, savukārt labos traukus atstājam zālē, un tiem ātri vien atrodas jaunas mājas! Tāpēc, ja tev ir nepieciešami kādi trauki, pirms pērc, iegriezies "Burkā"! Varbūt trauku kastē ir tieši tas, kas tev ir vajadzīgs!

Sveču atlikumi

Zinot, ka daži cilvēki labprāt pārkausē sveču atlikumus, radot jaunas sveces, un ir cilvēki, kas tā vietā, lai mestu sveču atlikumus ārā, labprāt ar tiem padalītos, esam ierīkojuši vietu sveču atlikumiem. Nes sveču atlikumus uz "Burku" vai paņem un pārkausē!

P.S.: iegādājoties sveces, iesakām izvēlēties dabīgā vaska sveces parafīna sveču vietā (naftas pārstrādes produkts), jo, parafīna vaskam sadegot, gaisā izdalās kaitīgas ķīmiskās vielas.

Kartona kastes

Ārvalstu ražotāju preces saņemam galvenokārt lielajās kartona kastēs. Tās mums ir daudz, tāpēc labprāt padalīsimies. Ja tev ir nepieciešamas kastes, piem., pārvācoties no vienas dzīves vietas uz otru, jautā mūsu pārdevējām!

Savukārt, mazākas kastes izmantojam otrreizēji, lai pakotu mūsu e-veikala pasūtījumus. Brīžiem mums tās pietrūkst, tāpēc priecāsimies, ja atnesīsi mums lietotas mazās kastītes

Maisiņu kaste

Citreiz mūsu pircējiem nav, kur ielikt savus pirkumus. Lai nebūtu jāpērk lielais maksas papīra maisiņš, esam ierīkojuši kasti maisiņiem.

Ja tev mājās ir daudz nevajadzīgu maisiņu, nemet tos ārā, bet atnes uz "Burku"!

Zaļā josta

Mūsu draugi Zaļā josta ne tikai organizē izlietotā iepakojuma, videi kaitīgo preču u.c. atkritumu apsaimniekošanu, bet arī īsteno vides izglītības pasākumus. To ietvaros ir pieejami Zaļās jostas vides izglītības materiāli (bukleti, CD diski u.c.), ko bez maksas vari paņemt "Burkā". Izglītojies vides jautājumos pats un izglīto arī draugus!

P.S.: īpaši pieprasītas ir uzlīmes, ko var uzlīmēt uz pastkastītēm, lai informētu pastnieku, ka nevēlies saņemt reklāmas materiālus. Tas strādā, ir pārbaudīts!

Bīstamie atkritumi

Piemājas konteinerā izmesti bīstamie atkritumi ne tikai saindē un piesārņo apkārtējo vidi, bet pēc kāda laika var iespaidot pašu cilvēku, tam elpojot piesārņotu gaisu vai ēdot piesārņotu pārtiku.

Vietas trūkuma dēļ neko daudz šajā ziņā darīt nevaram, tomēr piedāvājam savākt tavas izlietotās baterijas un žiletes, ko izmanto metāla skuvekļos. Apņemamies savākt un korekti utilizēt.

P.S.: atgādinām par bīstamo atkritumu veidiem – baterijas un akumulatori, elektriskās un elektroniskās iekārtas, apgaismes iekārtas un spuldzes, medicīnas atkritumi (medikamenti u.c.), sadzīves ķīmija, būvniecības atkritumi, eļļas un filtri, nolietoti transportlīdzekļi un automašīnu riepas.
Šos atkritumus noteikti nevajadzētu mest nešķirojamo sadzīves atkritumu konteinerī, bet vajadzētu utilizēt tam speciāli paredzētās vietās.